Prosím čekejte...

Nitroděložní hormonální systémy

nitrodelozni.jpg

Nitroděložní hormonální systémy jsou nitroděložní tělíska ve tvaru písmene T, jejichž vertikální část je tvořena válečkem uvolňujícím denně pravidelné malé množství hormonu. Tento hormon působí pouze ve svém bezprostředním okolí, tedy především na děložní sliznici. Do krevního oběhu se vstřebává jen zcela minimálně – odpadá riziko nežádoucích účinků systémové hormonální antikoncepce či substiční terapie.

V současné době můžeme nabídnout systémy funkční tři nebo pět let

Nitroděložní hormonální systémy se používají nejen jako kontracepční prostředky (k zabránění otěhotnění), ale s výhodou i k řešení potíží v období klimakteria, při nadměrném menstruačním krvácení a k ochraně endometria před hyperplazií (nadměrné zesílení sliznice dělohy) během substituční léčby přípravky obsahujícími estrogeny.

Tělíska se zavádějí ambulantně pomocí speciálně navrženého zavaděče, zavedení tělíska jesnadné . Odstranění je stejně tak snadné pomocí tenkých vláken, připevněných k tělísku. Po odstranění dochází u žen ve fertilním období krychlému návratu plodnosti.

V prvních měsících po zavedení se někdy vyskytuje nepravidelné slabé špinění v průběhu cyklu. Toto špinění většinou spontánně ustupuje a většina uživatelek nakonec nemá žádnou nebo jen velmi slabou menstruaci.

Díky pravidelnému uvolňování hormonu jsou odstraněny hlavní nedostatky obyčejných tělísek používaných v minulosti, tedy zesílení menstruace a riziko zánětu vnitřního genitálu a bolesti při menstruaci, byla li před tím přítomna.

 

Created by GSiT 2017